Китай заперечує звинувачення у підтримці російського вторгнення в Україну

Китай відкидає звинувачення у підтримці російського вторгнення в Україну, наполягає на законності торгівлі з РФ та стверджує, що уряд країни забезпечує ефективний контроль за експортом товарів військового призначення і подвійного використання. Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Ван Веньбін, передає "Укрінформ".

Коментуючи заяви Сполучених Штатів про масштабну допомогу Пекіна Москві з відновленням її військово-промислової бази, Ван наголосив, що в українському питанні позиція Китаю «справедлива й об’єктивна», і його країна «активно працює» над переговорами про мир і політичне врегулювання.

«Уряд Китаю здійснює належний нагляд за експортом товарів подвійного призначення відповідно до чинних законів і правил», – заявив дипломат.

Він додав, що Китай не є ні творцем «української кризи», ні її стороною і не шукає егоїстичної вигоди та «точно не погодиться бути цапом-відбувайлом».

«Дозвольте мені ще раз підкреслити, що право Китаю на нормальний торговельно-економічний обмін із Росією та іншими країнами світу на основі рівності і взаємної вигоди не повинно зазнавати перешкоджання або порушуватися», – сказав він.

За словами Вана, єдиним правильним шляхом врегулювання «конфлікту» є «врахування законних інтересів усіх сторін щодо безпеки» та створення збалансованої, ефективної і стійкої архітектури європейської безпеки шляхом діалогу та переговорів.

Статті

Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Всі статті