Повага до суверенітету та територіальної цілісності усіх країн. Китай оприлюднив свій мирний план

Китай оприлюднив свою позицію щодо політичного врегулювання української кризи. Про це повідомляє МЗС КНР.

План має 12 пунктів:

1) повага до суверенітету всіх країн,

2) відмова від менталітету холодної війни,

3) припинення бойових дій,

4) відновлення мирних переговорів,

5) вирішення гуманітарної кризи,

6) захист цивільного населення та військовополонених,

7) підтримання безпеки атомних електростанцій,

8) зниження стратегічних ризиків,

9) сприяння експорту зерна,

10) припинення односторонніх санкцій,

11) підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок,

12) сприяння післявоєнній відбудові.

У китайському плані зазначається, що загальновизнане міжнародне право, включаючи цілі та принципи Статуту ООН, має суворо дотримуватися.

"Необхідно ефективно підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн. Усі країни, великі чи малі, сильні чи слабкі, багаті чи бідні, є рівноправними членами міжнародного співтовариства. Усі сторони повинні спільно підтримувати основні норми, що регулюють міжнародні відносини, і захищати міжнародну чесність і справедливість", - йдеться у тексті.

Разом з тим у плані, запропонованому КНР, йдеться про те, що усі сторони повинні підтримати РФ та Україну в роботі в одному напрямку та якнайшвидшому відновленні прямого діалогу з метою поступової деескалації ситуації та досягнення всеосяжного припинення вогню.

Крім того, Китай говорить про неприпустимість застосування ядерної зброї.

"Не можна вести ядерні війни. Слід протистояти загрозі або застосуванню ядерної зброї", - йдеться у плані.

Як повідомлялося раніше, Україна зіткнулася з труднощами у спробах покращити відносини з Китаєм.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
06.02.2026
09:00

Аналог квартир-студій і нуль копійок з бюджету: місце компактного проживання ВПО від Біловодської громади

По суті, це звичайний одноповерховий будинок на чотири цілком окремі квартири. Для цих квартир спільним є лише коридор – аналог просторого під'їзду, тамбуру.
Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Всі статті