Курахівську ТЕС розібрали на запчастини для ремонту інших електростанцій – ЗМІ

Усього за кілька місяців через загрозу наступу на Курахове у Донецькій області працівники Курахівської ТЕС розібрали її на запчастини, які використали для ремонту інших пошкоджених електростанцій холдингу ДТЕК. Про це повідомляє zn.ua з посиланням на Wall Street Journal. 

Хоча спершу її роботу намагалися підтримувати навіть під постійними обстрілами, навесні, коли росіяни знищили міст, який використовувався для підвезення вугілля до об'єкта, було поставлено завдання демонтувати станцію. 

Демонтаж був складним. Є обладнання, вага якого становить десятки тонн, тож троси рвалися, як нитки, працівникам доводилося використовувати одразу по два крани. Й оскільки залізниця зруйнована, запчастини вивозили вантажівками, та для цього потрібно було спершу укріпити мости, аби вони не завалилися під вагою вантажів. 

Операцію майже завершили до кінця літа. На місці ТЕС залишилися котли та ті частини, вивезти які було неможливо. У ДТЕК наголошують, що, коли ситуація дозволить, станцію планують відновити. 

Завдяки запчастинам Курахівської ТЕС з весни вдалося відновити понад 60% енергетичної потужності, яку держава втратила після російського повітряного терору. Зважаючи, що у найгірший період компанія мала лише 10% генерації, це неабиякий прогрес. 

"Купити нове обладнання для електростанцій просто так неможливо, воно не продається "з полиці". Чекати місяцями на дефіцитне нове обладнання не було можливості, - пояснює медіа. - ДТЕК намагався шукати запчастини в інших країнах (Болгарія, Румунія, Греція), ці переговори або заходили в глухий кут, або дуже затягувалися". 

Як повідомлялося, у чотирьох областях і Києві запроваджуються екстрені відключення світла.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.03.2026
17:44

Критичні чоловічі дні. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

У Росії є чудовий образ дурня, який всюди носиться зі своєю "писаною торбою". Минулого тижня в ролі цієї самої торби виступила багатостраждальна «найдовша в світі» Георгіївська стрічка... а в ролі дурня, що носиться з нею, виступили всюдисущі...
Країна
26.02.2026
16:41

Справа не в територіях! Або без соплів про те, чому не можна здавати Донбас

Мир на умовах однієї сторони — це і є капітуляція. Тобто в такому разі Київ де-факто визнає свою поразку у війні та перемогу Москви. Але об'єктивних причин іти на таке у Зеленського немає.
Світ
25.02.2026
11:21

«На жаль, застосування ядерної зброї може стати реальністю». Російські ЗМІ про Україну

У разі появи на українській території ядерної зброї західного виробництва це може бути розцінено Москвою як пряма підстава для подальшої ескалації. Більш того, такий крок здатний спровокувати розширення конфлікту за межі України.
Всі статті