Купка росіян-окупантів та колаборантів на чолі з Сергієм Кирієнко приїхали до заповідника "Асканія-Нова"

Російська окупаційна адміністрація встановила фактичний контроль над українським біосферним заповідником "Асканія-Нова". Про це повідомляється на сторінці заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е.Фальц-Фейна у Фейсбуці 25 березня.

"Дорогі друзі! Змушені повідомити про встановлення окупаційною адміністрацією фактичного контролю над Біосферним заповідником "Асканія-Нова" імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 20 березня 2023 р. в установу прибули перший заступник керівника адміністрації президента рф Сергій Кірієнко, "т.в.о. губернатора" Херсонської області, колаборант Сальдо та невідома особа у ролі директора, призначеного "министерством природных ресурсов и экологии Херсонской области" без офіційних представлень – Мєщєряков Д.В.

"За інформацієюз відкритих джерел – "Выписка из единого государственного реестра юридических лиц" – Мєщєряковим Д.В. (ІНН 910403459172) зареєстровано "Государственное автономное учреждение "Биосферный заповедник "Аскания-Нова" (без імені Ф.Е. Фальц-Фейна) з датою внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб рф 7.03.2023 р.", - розповіли у заповіднику.

"Таким чином, подальше збереження природоохоронної, науково-дослідної установи міжнародного значення – Біосферного заповідника "Асканія-Нова" імені Ф.Е. Фальц-Фейна (Сертифікат ЮНЕСКО від 15.02.1985 р.) – не може бути забезпечене українською адміністрацією та знаходиться під безпосередньою загрозою", - зазначається у повідомленні.

Також додається, що поки персонал продовжує виконувати функціональні обовʹязки та здійснює необхідний догляд за колекціями.

"До цього часу, попри окупацію території, відсутність поточних видатків, цілком порушену транспортну логістику та критичну масу організаційних проблем установа функціонувала в українському форматі та здійснювала передбачені види і обсяги робіт. За рахунок благодійних надходжень з підконтрольної території України, країн ЄС та США, були покриті усі нагальні потреби і поточні витрати по кормах, паливно-мастильних матеріалах, ветпрепаратах, будматеріалах для поточного ремонту вольєрів та приміщень, де утримуються тварини, обладнанню, запчастинах і технічних засобах, необхідних для виконання поточних робіт по охороні природних екосистем, життєзабезпеченню та обслуговуванню зоопарку і дендропарку", - пишуть українські співробітники заповідника.

Вони підкреслюють, що надалі підтримку роботи заповідника за рахунок благодійних надходжень не зможуть здійснювати до звільнення лівобережної Херсонщини з-під російської окупації.

Статті

Країна
05.06.2023
13:17

«Мамо, забери мене!».  Історії двох дівчат-підлітків з Херсонщини, яких матері змогли повернути з росії після незаконного вивезення

Депортація окупантами українських дітей до росії має дуже різні форми. Це й організоване вивезення дітей-сиріт, яких там швиденько «прилаштовують» у нові «сім’ї», і поїздки під приводом оздоровлення чи відпочинку, і виїзд через залякування...
Донбас
04.06.2023
21:24

Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Ми зобов'язані оголосити в Республіці конкурс на найкращий ескіз пам'ятника бійцям ПВК "Вагнер". І цей пам'ятник має бути встановлений у центрі Артемівська. Бійці "Вагнера" - це героїчно сміливі люди, які "виколупували" ворога з кожного метра землі...
Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Всі статті