Кулеба обговорив із міністеркою міжнародних відносин ПАР експорт українського зерна та депортацію РФ українських дітей

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори із міністеркою міжнародних відносин та співробітництва Південно-Африканської Республіки Наледі Пандор під час свого візиту до ПАР у Преторії 6 листопада. Про це повідомили на сайті МЗС України.

"У розвиток ренесансу українсько-африканських відносин Україна прагне вивести співпрацю із Південно-Африканською Республікою на якісно новий рівень. Ми пропонуємо партнерство, засноване на взаємній повазі та вигоді. І я радий, що уряд ПАР поділяє наше прагнення", - заявив Кулеба.

Він поінформував південноафриканську колегу про поточну ситуацію на фронті та руйнівні наслідки російської збройної агресії проти України й запросив південноафриканську сторону взяти участь в Глобальному саміті миру, проведення якого нині опрацьовується Україною та партнерами.

Дмитро Кулеба окремо порушив проблематику незаконного вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України до росії.

Особливу увагу міністри приділили експорту українських зернових та продовольчій безпеці в Африці. Кулеба запросив ПАР долучитися до глобальної гуманітарної ініціативи Президента України "Зерно з України".

Окремою темою переговорів стала активізація співпраці у сфері цифровізації державних послуг. Дмитро Кулеба зазначив, що Україна готова поділитися своїм передовим досвідом створення "держави в смартфоні".

Раніше Кулеба заявив, що Україна не веде жодних таємних переговорів з РФ.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті