Кремль ще не виробив єдиної лінії щодо теракту в "Крокусі" - ISW

Заяви російського диктатора путіна щодо теракту під час концерту в ТРЦ "Крокус Сіті Хол" під Москвою свідчать про те, що у росії ще не виробили шаблонної лінії щодо того, як обговорювати атаку. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW)

Зазначається, що путін та інші високопосадовці Кремля, ймовірно, намагаються підтримувати послідовну риторичну лінію щодо нападу на торгівельний центр. Це вказує на те, що Кремль ще не до кінця зрозумів, як узгодити свої інформаційні операції з реальністю провалів розвідки та правоохоронних органів.

Аналітики припускають, що путін та інші високопосадовці не повністю згуртувалися навколо фейкового наративу про те, що Україна начебто організувала та здійснила напад на концертний зал "Крокус", відповідальність за який взяла на себе "Ісламська держава".

"Путін у своєму зверненні після нападу 23 березня прямо припустив, що нападники були пов’язані з Україною. Тоді Путін звернувся до колегії Генеральної прокуратури Росії і згадав про напад на "Крокус", закликавши Генпрокуратуру встановити всі факти справи, але прямо чи опосередковано не звинувачуючи Україну в нападі", - зазначають аналітики.

Речник Кремля Дмитро Пєсков 26 березня відмовився прямо заявляти, що Україна організувала теракт, у відповідь на запитання преси про те, як відповість росія, якщо росія "підтвердить" нібито причетність України.

"Коливання Путіна між прямим звинуваченням України в один день і уникненням цього питання наступного дня свідчить про те, що Кремль ще не виробив шаблонної лінії щодо того, як обговорювати атаку, ймовірно, частково внаслідок шоку, який відчула російська еліта після її наслідків", - йдеться у звіті.

Як повідомлялося, за розстрілом мирних жителів у "Крокусі" спокійно спостерігали співробітники ФСБ. 

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті