Кремль ще не виробив єдиної лінії щодо теракту в "Крокусі" - ISW

Заяви російського диктатора путіна щодо теракту під час концерту в ТРЦ "Крокус Сіті Хол" під Москвою свідчать про те, що у росії ще не виробили шаблонної лінії щодо того, як обговорювати атаку. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW)

Зазначається, що путін та інші високопосадовці Кремля, ймовірно, намагаються підтримувати послідовну риторичну лінію щодо нападу на торгівельний центр. Це вказує на те, що Кремль ще не до кінця зрозумів, як узгодити свої інформаційні операції з реальністю провалів розвідки та правоохоронних органів.

Аналітики припускають, що путін та інші високопосадовці не повністю згуртувалися навколо фейкового наративу про те, що Україна начебто організувала та здійснила напад на концертний зал "Крокус", відповідальність за який взяла на себе "Ісламська держава".

"Путін у своєму зверненні після нападу 23 березня прямо припустив, що нападники були пов’язані з Україною. Тоді Путін звернувся до колегії Генеральної прокуратури Росії і згадав про напад на "Крокус", закликавши Генпрокуратуру встановити всі факти справи, але прямо чи опосередковано не звинувачуючи Україну в нападі", - зазначають аналітики.

Речник Кремля Дмитро Пєсков 26 березня відмовився прямо заявляти, що Україна організувала теракт, у відповідь на запитання преси про те, як відповість росія, якщо росія "підтвердить" нібито причетність України.

"Коливання Путіна між прямим звинуваченням України в один день і уникненням цього питання наступного дня свідчить про те, що Кремль ще не виробив шаблонної лінії щодо того, як обговорювати атаку, ймовірно, частково внаслідок шоку, який відчула російська еліта після її наслідків", - йдеться у звіті.

Як повідомлялося, за розстрілом мирних жителів у "Крокусі" спокійно спостерігали співробітники ФСБ. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті