Кремль має намір до кінця року “паспортизувати” усе місцеве населення віком від 14 років на окупованих територіях України

До кінця 2024 року Кремль планує на тимчасово окупованих територіях України “паспортизувати” усе місцеве населення віком від 14 років.  Про це повідомляє Центр національного спротиву 10 вересня. 

«Насильницька русифікація на ТОТ набирає критичних обертів. До кінця 2024 року Кремль планує на тимчасово окупованих територіях України «паспортизувати» усе місцеве населення віком від 14 років. Серед працівників підприємств, установ, організацій, які опинилися в окупації, розпочалася жорстка інформаційна кампанія», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, людей залякують позбавленням практично будь-яких прав. З початку 2025 року тих, хто не отримав російський документ, вноситимуть на спецоблік та позбавлятимуть права «іноземного громадянина».

Ця примусова паспортизація є частиною ширшої стратегії Росії зі зміни демографічного складу окупованих територій та спроби легітимізувати свій контроль над українськими землями.

Мешканці тимчасово загарбаних територій опиняються перед складним вибором: або підкорятися і втратити свою ідентичність, або відмовитися і бути ізольованими від суспільства на своїй рідній землі.

«Така політика Кремля є черговим кроком у напрямку насильницької русифікації та асиміляції українців», - наголошують у Центрі нацспротиву.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Донбас
23.11.2025
17:50

Всеросійська (анти)наукова конференція і передчуття Нюрнберзького трибуналу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбулася так звана «наукова конференція», присвячена боротьбі з неонацизмом, українським, звісно. Оскільки цей пропагандистський захід проводився в «ДНР» вже втретє, його учасники, що називається на біс,...
Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Всі статті