Країни Європи готуються до "немислимого", якщо Путін вирішить напасти - NBC News

По всіх країнах Європи присутні ознаки того, що континент готується до "немислимого". Про це пише NBC News, - інформує УНІАН

Зокрема у Литві готуються мінувати мости, які ведуть до РФ. Також у сусідньому Балтійському морі кораблі НАТО полюють на "тіньовий флот" РФ, який звинувачується у перерізанні підводних комунікаційних кабелів. Крім того, в небі над Європою хочуть побудувати велику систему протиракетної оборони, яка буде схожа з ізраїльським "Залізним куполом". 

"Європейські уряди та громадяни занепокоєні тим, що підбадьорений Кремль може розгорнути свою армію після України. Також широко поширена нервозність через те, що новий президент США - ізоляціоніст - припустив, що він може не захистити історичних союзників Америки по НАТО, якщо вони зазнають нападу з боку Росії", - зауважують у матеріалі.

Попри те, що президент США Дональд Трамп нещодавно розкритикував російського диктатора Володимира Путіна, він не показав багато ознак того, що його позиція значно змінилася. Зокрема в інтерв'ю Fox News він наголосив, що президент України Володимир Зеленський "бореться з набагато більшою силою" і що "він не повинен був цього робити, тому що ми могли б укласти угоду".

Водночас він мало що сказав про НАТО та Європу, однак повторив свою вимогу до європейських партнерів платити 5% свого ВВП на оборону, що удвічі більше, ніж рекомендує НАТО. Також він поскаржився на те, що США витратили більше на оборону України, ніж Брюссель. 

"НАТО має платити більше. Це смішно, тому що це впливає на них набагато більше. Між нами океан", - зауважив Трамп.

Своєю чергою європейські посадовці неодноразово говорили, що Путін готується до війни із Заходом. Зокрема для багатьох це вже відбувається, адже чиновники звинувачують Москву в атаках "гібридної війни" - від втручання у вибори до спроб збивати авіалайнери запалювальними бомбами. 

"Європейці ставляться до цього дуже серйозно", - підкреслив генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній командувач армії США в Європі з 2014 до кінця 2017 року.

За його словами, країни Східної Європи, які знаходяться ближче до кордону РФ, "знають, що це по-справжньому, тому що вони там живуть". Проте ті люди, які живуть у Західній Європі або США, тобто далеко від країни-агресора, кажуть: "Та годі, цього не станеться".

"Європа повинна бути готова до найекстремальніших військових непередбачуваних ситуацій. Простіше кажучи, щоб запобігти війні, ми повинні витрачати більше. Якщо ми будемо чекати довше, це буде коштувати нам дорожче", - наголосив представник ЄС в електронному листі для NBC News, коли в нього запитали про те, чи готується континент до найгіршого сценарію війни з Росією. 

У виданні наголосили, що особливо вразливими до можливого конфлікту з РФ є балтійські країни, а саме Литва, Латвія та Естонія.

"Десятиліттями окуповані Радянським Союзом, ці нині вестернізовані країни лише зараз будують "Балтійську лінію оборони" - кордон довжиною в сотні миль, всіяний протитанковими ровами і дотами. Литва вже закупила склади "зубів дракона" - бетонних пірамід, призначених для зупинки танків - і планує замінувати свої мости до російського ексклава Калінінграда", - пише NBC News, посилаючись на заяву міністерства оборони Литви.

Водночас автор книги "Хто захистить Європу? Пробуджена Росія і сплячий континент" Кір Джайлз вважає, що проблема полягає у тому, що "країни, розташовані далі, все ще вдають, що війна - це те, що трапляється з іншими людьми".

"Ба більше, зусилля ще більше ускладнюються політичною ситуацією. Провідним європейським партіям кидають виклик популісти, які часто змішують свою рішучу опозицію до імміграції з м'якшою - а іноді навіть дружньою позицією щодо Росії", - зауважують у виданні.

Тому наразі реальну проблему бачать лише ті, хто вважає, що війна Росії проти Європи вже почалася. 

"Той, хто не турбується, просто не звертає на це уваги", - наголосив Джайлз.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
25.03.2025
19:24

“Україна стикається з дилемою за дилемою”. Огляд західних медіа

Хоча президент Росії Владімір Путін стверджує, що окуповані території є частиною Росії, електронна система відстеження ув'язнених, створена Москвою, там не працює. Цивільні можуть роками нудитися у в'язниці без пред'явлених обвинувачень, без доступу...
Світ
25.03.2025
10:49

«Що більше Україна втратить територій, то завиднішими будуть домовленості США з Росією». Російські ЗМІ про Україну

«Читаючи блаженні заяви американських переговірників, ловлю себе на думці: або вони дурні (це навряд чи), або просто створюють видимість спроб домовитися, доброї волі до цього США. Щоб створити цим «алібі» Трампу, який обіцяв швидкий мир в Україні,...
Світ
24.03.2025
10:52

“Якщо перемир'я не вдасться досягти, Трамп знайде спосіб звинуватити у цьому Київ”. Моніторинг заяв і дій президента США

Трамп віддавна займався викривленнями і брехнею, в тому числі під час свого першого строку. Але в міру того, як він реалізує все більш агресивний порядок денний всередині країни і за кордоном, його суперечності стають все більш безпардонними і...
Всі статті