Країни Балтійського регіону для захисту кордонів створять "стіну дронів"

Країни регіону Балтійського моря домовилися про створення "стіни дронів", яка б використовувала безпілотні літальні апарати для захисту зовнішніх державних кордонів. Про це заявилаочільниця МВС Литви Аґне Білотайте після зустрічі в Латвії 24 травня з колегами з країн Балтії, Польщі, Фінляндії та Норвегії, - повідомляє "Польське радіо".

"Це абсолютно нова ініціатива: стіна дронів від Норвегії до Польщі, метою якої є використання безпілотників та інших технологій для захисту нашого кордону. (…) Це дозволить нам захиститися від провокацій з боку недружніх країн і запобігти контрабанді", - сказала Білотайте в інтерв’ю інформаційному агентству BNS.

Міністерка додала, що "це дрони, які дозволяють нам спостерігати за ситуацією зверху і бачити набагато далі, ніж показують наші системи спостереження".

За словами Білотайте, Литва вже планує посилити охорону кордону за допомогою безпілотників. Вона повідомила, що Держприкордонслужба створила підрозділ безпілотних літальних апаратів, уже закуповуються безпілотники та системи боротьби з безпілотниками.

Очільниця МВС не виключила, що "стіну безпілотників" створять за кошти ЄС.

"Звичайно, якщо ми домовимося про спільні рішення, ми можемо претендувати на європейські кошти, і якщо ми як регіон подамо заявку, є велика ймовірність, що ми отримаємо фінансування від Єврокомісії", - сказала вона.

Зустріч міністрів внутрішніх справ у Латвії 23-24 травня, у якій також взяла участь делегація з України, стала другою подібною зустріччю; перша відбулася торік у Вільнюсі, - зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, Латвія, Литва та Естонія звинуватили РФ у придушенні сигналів GPS у Балтійському морі.

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті