Контракти, відпустки та усунення - Зеленський змінив правила служби іноземців у ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до положення про службу іноземців у лавах ЗСУ. Відповідний указ з’явився на сайті глави держави 1 серпня.

Зміни торкнулися низки пунктів. Насамперед йдеться про процедуру продовження контракту. Відтепер іноземні бійці зможуть продовжувати контракт на службу у Збройних силах України на строк від 1 до 10 років.

Єдиним обмеженням у цьому відношенні є максимально допустимий вік перебування на службі.

Змін зазнав і пункт про відпустки для іноземних воїнів ЗСУ. Тепер їм надаватиметься щорічна відпустка, тривалість якої залежатиме від вислуги років:

  • менше 10 років – відпустка становить 30 календарних днів;
  • від 10 до 15 років – 35 календарних днів;
  • від 15 до 20 років – 40 календарних днів;
  • понад 20 календарних років – 45 календарних днів.

При цьому час, потрібний для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад не враховується.

Зрештою, в указі президента зазначено зміну порядку усунення іноземців з посади. Воно буде здійснюватись згідно з Кримінальним кодексом України на строк не більше двох місяців.

Раніше повідомлялося, що Зеленський нагородив ще 180 воїнів, із них 100 – посмертно.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті