Комфорт дітей та заощадження ресурсів громади: у Запоріжжі планують термомодернізацію 13 освітніх закладів

13 освітніх закладів, зокрема 2 школи та 11 дитячих садочків буде модернізовано в рамках “Програми розвитку муніципальної інфраструктури України”, яка фінансується Європейським Інвестиційним банком (ЄІБ). Про це  повідомив секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв після підписання контрактів з підрядниками, - передає кореспондент "ОстроВа".

Серед об’єктів, що підлягають осучасненню, також і постраждали внаслідок обстрілів учбові заклади.

“Поряд з нашою школою, в радіусі двох кілометрів, було п'ять “прильотів”, - розповіли в одному з учбових закладів, де плануються роботи з термомодернізації. - Звичайно, будівля потребує відновлення та осучаснення. І відмостку потрібно терміново оновити, і дах місцями протікає. Зараз поки що багато першочергових ремонтних робіт виконуємо своїми силами”.

Загальна сума, передбачена на виконання проєкту з термомодернізації, складає €18,5 млн.

Цього року планується зробити реконструкцію перших восьми об’єктів: двох шкіл та 6-ти дитсадків. Наразі замовник - Департамент економічного розвитку Запорізької міської ради провів відповідний тендер та визначив підрядників. Це 3 українські компанії, які приступають до проєктування робіт.

“Ми виконуватимемо термомодернізацію двох шкіл та двох дитячих садочків. Наш проєкт передбачає ремонт і утеплення фасадів, заміну вікон, дверей, - розповів Олександр Гура, директор компанії-підрядника. - Також буде оновлено систему опалення, щоб будівлі були комфортними, теплими, привітними та енергоефективними, в першу чергу”.

Угоду з Європейським Інвестиційним банком на здійснення термомодернізації освітніх закладів Запорізька міська рада уклала ще у 2022 році. Після підготовчої роботи проєкт було погоджено з ЄІБ та Міністерством регіонального розвитку громад та територій України, а зараз після проведення тендера укладено договори з підрядниками. Цільові кошти, надані банком, можуть бути спрямовані виключно на модернізацію освітніх закладів. З боку наглядових органів обіцяють суворий контроль.

Зазначимо, що наразі дитячі садочки в прифронтовому Запоріжжі не приймають дітей через безпекову ситуацію. Школи працюють переважно онлайн, за виключенням муніципальних закладів освіти, які мають облаштовані укриття та лише з цього року перейшли на так званий змішаний графік, коли учні навчаються позмінно. Саме зараз зручний час для приведення навчальних закладів Запоріжжя до сучасних стандартів і додаткової роботи з організації комфортних сховищ.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті