Колаборантка із Криму через власну турагенцію допомогла вивезти з окупованих територій тисячу дітей

Прокуратура Автономної республіки Крим повідомила про підозру підприємниці з Криму в колабораційній діяльності. Про це Офіс генерального прокурора повідомив 10 квітня.

За даними прокуратури, жінка «уклала з державою-окупантом договір щодо перевезення на територію Криму 1000 дітей». Після окупації Криму вона нібито зареєструвала туристичну агенцію «АТЛАС» за російським законодавством.

«У 2022 році вона уклала контракт з незаконно створеним «Кримським федеральним університетом ім. Вернадського. За умовами договору компанія підозрюваної надала послуги з перевезення неповнолітніх з території тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей до Криму та назад для 1000 дітей і 64 супровідників», – повідомила пресслужба ОГП.

За це підозрювана отримала понад 15 мільйонів рублів, стверджують правоохоронці.

Наразі українській владі точно відомо про понад 19 тисяч вивезених з окупованих територій дітей до росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. Це підрахунки Національного інформаційного бюро. За цей рік повернути вдалося поки що понад 300 дітей.

Як повідомлялося, 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до росії. У РФ після ордеру на арешт путіна і Львової-Бєлової заявили, що повернуть дітей Україні, коли будуть «безпечні умови».

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті