Керівник Одеського РЦК незаконно збагатився на 188 мільйонів - НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 19 липня направить обґрунтований висновок щодо незаконного збагачення керівника Одеського регіонального центру комплектування. Це фактично рекордний висновок встановлення фактів незаконного збагачення – 188 мільйонів. Про це в рамках дискусійної платформи BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Голова НАЗК Олександр Новіков.

«Навіть тільки один об’єкт, куплений в Іспанії на маму цією людиною, вартує 3 млн 700 тис. євро. Це 15 грудня минулого року, коли Україна була щоденно під обстрілами росіян. І таких об’єктів ще кілька. Всі вартістю від півмільйона євро», – наголосив Голова НАЗК.

Олександр Новіков зауважив, що згідно з поясненнями, кошти були сформовані начебто шляхом надання позик. 

«Загальна сума позик 4 млн 200 тис доларів. Ці позики надані різними підприємцями. Один з них – співвласник клубу «Ібіца», наприклад, на 1 млн  доларів дав воєнкому одеському позику. При цьому жодними відомостями з податкової не підтверджується наявність в осіб відповідних коштів. Навіть більше, окремі угоди про позики, надані нам ніби-то на підтвердження наявності коштів, вони взагалі підписані в місті Одеса цими громадянами, які взагалі були відсутні в місті Одеса на час підписання», – пояснив він.

Крім того, Олександр Новіков заявив, що в діяльності Одеського підрозділу встановили не тільки факти незаконного збагачення, а також організації цілих каналів незаконного виїзду за кордон.

Він наголосив, що всі матеріали будуть направлені до правоохоронних органів та висловив сподівання на швидке розслідування та конфіскацію активів відповідно до вироку суду.

«Сподіваємось, що ДБР, яке займається якраз розслідуванням цих фактів щодо цієї особи, швидко проведе розслідування, направить справу до суду, і всі ці вілли в Іспанії, офісні приміщення, автомобілі будуть конфісковані відповідно до вироку суду», – додав Олександр Новіков.

За словами голови НАЗК, на сьогодні, на виконання рішення Ради національної безпеки й оборони, ініційованого в тому числі міністром оборони, НАЗК спільно з іншими правоохоронними органами проводять моніторинг способу життя і впродовж трьох місяців цього кварталу заплановано проведення  моніторингу способу життя 100% всього керівного складу всіх рівнів центрів комплектування.

Як повідомлялося, проти начальника Одеського ТЦК Євгена Борисова відкрито кримінальне провадження.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті