Катастрофа Іл-76 у РФ: чому версія росіян викликає багато запитань, пояснили в "ІС"

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" ("ІС") Олександр Коваленко вказав на деталі невідповідності в інформації, яку поширюють росіяни про катастрофу Іл-76 нібито з українськими військовополоненими на борту. Про це він пише у своєму Телеграм-каналі 24 січня.

"Отже, що відомо щодо падіння Іл-76 станом на 18:30? Літак упав у Бєлгородській області близько 11:00. Перше повідомлення, яке з'явилося в російському інформаційному просторі, стосувалося того, що літак збило російське ж ППО. Потім акцент різко змінився на збиття українським ППО, причому з твердженням, що на борту були українські полонені, які готуються до обміну", - нагадав експерт.

"Перші кадри, які з'явилися з місця падіння, не демонстрували великої кількості тіл загиблих. Згадайте катастрофу МН-17. Уламками літака і тілами загиблих було всипано все поле. Або, хоча б, бізнес-джет Євгена Пригожина, набагато меншого розміру і з меншою кількістю пасажирів на борту - перші кадри з місця падіння вже містили останки пасажирів. Так само, очевидно, що літак не заходив на посадку, а саме злітав із Бєлгорода. Як можна привезти полонених для обміну до Бєлгорода, якщо ти його залишаєш?", - вказав на невідповідність Коваленко, нагадавши також, що потім з'явилася маргарита симоньян із якимось списком полонених на обмін, у якому опинилися українські військові, яких обміняли ще 3 січня.

"Цікаво й те, що OSINT-аналітики підтвердили той факт, що літак Іл-76 був RA-78830, летів до Росії через Єгипет, Саудівську Аравію та Іран, у районі Сирії зник із радарів, а потім з'явився в районі Бєлгорода. Дуже дивний маршрут як для доставки полонених українців, хоча, відомо і те, що цей борт активно брав участь в "іранському експресі". Питання виникало і щодо заяви мо рф про те, що на борту 65 полонених супроводжувало всього 3 конвоїра. Це критично мало для такої кількості полонених і повністю порушує статутні документи", - уточнили експерт "ІС".

Він нагадав, що за 5 годин після падіння Іл-76 з'явилося нове відео з місця падіння, де було показано шматок фюзеляжу з великою кількістю дрібних ушкоджень, що підтвердило збиття ракети ЗКР, але, знову ж таки, навіть за 5 годин навіть не було показано тіл нібито загиблих українських полонених.

"У зв'язку з усім вищевикладеним, версія росіян із військовополоненими на борту Іл-76 з кожною хвилиною руйнується як кришталевий замок. Але небезпека в іншому. Вони офіційно заявили, що військовополонені були на борту. Станом на 18:30 жодного речового доказу тому не було пред'явлено, хоча, для російської пропаганди дуже важливо показати правоту їхніх офіційних органів. На цьому тлі виникають побоювання, що російські терористи можуть ці "речові докази" якраз готувати...", - робить висновок фахівець "ІС".

Як повідомлялося, Головне управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) заявило, що Україна не володіє достовірною і вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака ІЛ-76 і в якій кількості.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті