Катар поверне Україні трьох дітей, викрадених росіянами з окупованих територій

Катар поверне Україні трьох дітей, викрадених росіянами з окупованих територій України. Дітей передадуть катарським дипломатам у Москві, а потім їх доставлять до Києва. Про це 16 жовтня заявив катарський чиновник, - повідомляє "Польське радіо" з посиланням на Reuters.

Також посадовець зазначив, що влада Катару розробила певний механізм, який дозволить повернути в Україну значно більшу кількість українських дітей.

Влада Катару у п’ятницю, 13 жовтня, сприяла поверненню української дитини 7 років, яка вже є зі своєю бабусею та прямує в Україну через Естонію. Ще троє дітей, про яких мова, - хлопчики 2, 9 років і 17-річна дівчина.

Повернення перших чотирьох дітей, повідомив посадовець із Катару, стане тестом для механізму, розробленого владою Катару після багатьох місяців таємних переговорів із Москвою та Києвом.

Міністр міжнародного співробітництва Катару Лолва Аль Шатер підтвердив у заяві, що посередництво відбулося, і назвав повернення дітей, яке має відбутися цього тижня, «лише першим кроком».

Згаданий раніше чиновник зазначив, що наразі невідомо, скільком українським дітям росія дозволить повернутися в Україну за посередництва Катару.

Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на газету Financial Times додає, що повернення дітей стало можливим завдяки міжнародній групі переговірників, до якої входили кілька близькосхідних правителів і російський мільярдер Роман Абрамович.

Це перший результат перемовин, які вели представники Катару, Саудівської Аравії, Туреччини та Абрамович, - зазначається у повідомленні та нагадується, що керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак говорив газеті Financial Times у вересні, що Київ уже кілька місяців працює із саудівським спадкоємним принцом Мухаммедом ібн Салманом, турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та російським мільярдером щодо питання визволення дітей. До зусиль з їхнього повернення залучають "багато країн, від Ватикану до глобального Півдня", сказав тоді Єрмак.

Статті

Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Всі статті