Канада підтримала заявку України на приєднання до однієї з найбільших зон вільної торгівлі у світі

Канада підтримала заявку України на приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про транстихоокеанське партнерство (CPTPP). Про це у мережі Twitter написала міністерка торгівлі Канади Мері Нґ, - повідомляє "Голос Америки".

“Після вступу Великої Британії, так як все більше економік висловлюють зацікавленість у приєднанні, Канада вітає заявку України на приєднання до CPTPP”, - написала представниця канадського уряду.

CPTPP — блок із 12 країн, який представляє одну з найбільших зон вільної торгівлі у світі. Угоду наразі підписали такі країни тихоокеанського регіону: Австралія, Канада, Японія, Мексика, Перу, Нова Зеландія, Сінгапур, В’єтнам, Чилі, Малайзія, Бруней. Уряд Британії повідомив, що підписав угоду про вступ до CPTPP 31 березня цього року.

Ні США, ні Китай не є членами цієї угоди. Китай подав заявку на вступ у 2021 році.

США були раніше в цьому блоці, але у 2017 році адміністрація президента Трампа вирішила вийти з цієї угоди.

Президент України підписав указ про участь в переговорах щодо приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство 1 травня цього року. В Мінекономіки України сподіваються на вступ вже на початку 2024 року.

“Разом з тим, є перспектива приєднатися до Угоди вже цього року. Це дасть Україні можливість лібералізації нетарифних обмежень у торгівлі товарами й послугам з країнами цього регіону, а також відкриє доступ на нові ринки збуту. Крім того, це надасть нам змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій”, - розповіла віцепрем’єр-міністерка та міністерка економіки України Юлія Свириденко, яка очолює делегацію в переговорах про вступ.

Як повідомлялося, з початку 2023 року Україна отримала 17 мільярдів доларів допомоги - більше всього від ЄС, США та МВФ.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті