Камала Гарріс у Швейцарії заявила про допомогу Україні від США на 1,5 мільярда доларів

Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час Саміту миру у Швейцарії оголосила про надання Україні допомоги на суму 1,5 мільярда доларів. Йдеться про допомогу енергетичному сектору країни та її гуманітарній сфер, - пише "Голос Америки".

Про це Гарріс заявила під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

“Ця війна залишається цілковитим провалом для [президента Росії Володимира] Путіна”, — сказала Гарріс під час зустрічі з Зеленським.

Пакет у 1,5 мільярда доларів включає 500 мільйонів доларів нового фінансування енергетичної допомоги та перенаправлення 324 мільйонів доларів раніше оголошених коштів на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури й інші потреби в Україні, повідомляє офіс віцепрезидентки.

Вона також оголосила про надання гуманітарної допомоги на суму понад 379 мільйонів доларів від Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку для допомоги біженцям та іншим людям, які постраждали від війни.

Гроші призначені для покриття продовольчих потреб, медичних послуг, житла, водопостачання, потреб санітарії та гігієни для мільйонів українців.

Президент України заявив, що Україна завжди прагнула миру, і цей саміт показує, що вона має у цьому підтримку своїх партнерів.

“Україна завжди вірила в силу дипломатії. Війна – це не наш вибір, це вибір Путіна. На сьогоднішньому Саміті миру ми зробимо все можливе, щоб почати шлях до справжнього миру через дипломатію. Допомога Сполучених Штатів у наближенні миру є справді життєво важливою”, – наголосив під час зустрічі з американською делегацією Зеленський.

Гарріс запевнила: "Президенте Зеленський, Сполучені Штати поділяють Ваше бачення припинення цієї війни та припинення страждань українського народу".

Щодо заяв Путіна, вона додала: він закликає не до переговорів, а до капітуляції.

А про підтримку України Америкою нагадала, що США підтримують Україну "не з милосердя, а тому, що це в наших стратегічних інтересах".

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті