Кадиров, вибачся: російські депутати закликали главу Чечні визнати провину перед Бастрикіним

Депутати Краснодарського краю запустили в Telegram хештег із закликом до глави Чечні Рамзана Кадирова вибачитися перед головою слідчого комітету (СК) РФ Олександром Бастрикіним.

Раніше Кадиров висловив невдоволення роботою керівників СК Бастрикіна і Колокольцева, які, на його думку, «сидять не на своїх місцях».

Приводом для заяви стала кримінальна справа проти 14-річного чеченського підлітка Мусліма Мурдієва, обвинуваченого в кількох епізодах злочинів, пов'язаних із бійкою в московському парку «Ходинське поле». У Чечні наполягають, що підстав для кримінального переслідування немає. За словами глави Чечні, справою «вже давно» займаються «правозахисники, депутати, сенатори» і він особисто.

Першим своє обурення висловлюваннями глави Чечні висловив кубанський муніципальний депутат Сергій Кусмаков. У своєму телеграм-каналі він підкреслив, що вважає неприпустимим, щоб Кадиров «вказував на місце» керівнику СК.

«Ми не дозволимо нікому так поводитися з нашим богатирем Бастрикіним», - заявив Кусмаков, супроводивши свою публікацію хештегом #КадыровИзвинись.

Його позицію підтримав депутат Законодавчих зборів Краснодарського краю Сергій Клімов, який також висловився на захист глави Слідчого комітету. «Бастрикіна в образу не дамо», - написав Клімов, додавши той самий хештег.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Всі статті