Кадиров образився на Пригожина через "національну меншину" і заявив, що чеченці в Росії - титульна нація

Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров образився на Євгена Пригожина за те, що він назвав чеченців "національною меншиною". Великий пост із претензіями до власника ПВК "Вагнер" він опублікував у себе в Телеграм.   

Як повідомлялося раніше деякий час тому між Пригожиним і Кадировим стався конфлікт. Після взаємних звинувачень у неповазі та недооцінці бойових заслуг "вагнерівців" і спецназу "Ахмат" було оголошено, що ситуацію вирішили спустити на гальмах. Пригожин написав, що причина конфлікту, зокрема, полягає і в тому, що "національні меншини" можуть висловлюватися про росіян, а росіянам таке право не дано. 

У відповідь на це Кадиров заявив, що чеченці в Росії є титульною нацією. "Чеченці в Росії не меншість, а третя за кількістю національність, титульна, пора б це знати", - написав він.

Титульна нація - частина населення держави або суб'єкта федерації, національність якої визначає офіційне найменування цієї держави. Це поняття і його визначення виключено із законодавства РФ, оскільки частка національності, на честь якої названо суб'єкт Федерації, у Росії варіює від 1,0 % у Єврейській автономній області до 95,3 % у Чеченській Республіці. Чеченці за даними Всеросійського перепису 2021 року дійсно є третьою за кількістю національністю - чеченцями назвали себе 1,28 % жителів Росії.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті