Кадиров наказав вилучити в Чечні весь тираж підручника історії, в якому депортація народів називалася "покаранням за колективну зраду"

За дорученням Рамзана Кадирова в Чечні вилучили весь тираж нового підручника з історії для 10 класу. Про це повідомив спікер парламенту Чечні Магомед Даудов у своєму Телеграм-каналі. Пізніше він видалив один абзац  свого поста, проте в Мережі залишився скрін, повідомляють росЗМІ 23 вересня.

"Зазначу, що весь тираж підручника, про який я говорю, у нашій республіці за дорученням РАМЗАНА АХМАТОВИЧА вилучено зі шкіл. Благо, в нашій країні недозволено ображати народи. Тим більше народи, чиї представники зробили неоціненний внесок у зміцнення державності та захист інтересів Батьківщини", - було сказано в тому абзаці поста Даудова, який він пізніше видалив, пишуть росЗМІ.

Даудов також підкреслив, що підручник "викликав хвилю обурення серед представників репресованих у СРСР народів".

Раніше стало відомо, що Російський конгрес народів Кавказу вживе заходів, щоб новий підручник історії був заборонений. На думку голови РКНК Тоторкулова, підручник ображає мільйони громадян Росії.

"Цього року вийшов новий підручник з історії Росії (10 клас), де, в 31 параграфі, поряд з бандерівцями, власовцями та іншими, перераховані репресовані народи, перед якими офіційно вибачилися і підписали закони про повну реабілітацію. Випуск такого підручника, зі старим наклепом сталінських часів, завдав чергової образи мільйонам громадян Росії, які втратили в депортації і на фронтах до 30-50% своїх представників. Ми щороку відзначаємо жалобну дату, згадуємо злочинну депортацію, сумуємо за безвинно спочилими... Навіщо сипати сіль на рани?", - написав Тоторкулова.

У новому підручнику під авторством Мединського депортовані Сталіним народи "виставлені зрадниками". Ось цитата з підручника: "На підставі фактів співпраці з окупантами карачаївців, калмиків, чеченців, інгушів, балкарців, кримських татар радянська влада в 1943-1944 роках вирішила ліквідувати державні утворення цих народів в СРСР і піддати їх колективному покаранню - насильницькому переселенню в східні регіони".

Раніше повідомлялося, що російські пропагандисти "пояснили", що російський націоналізм - "імперський і здоровий, а український "хворий".

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті