Кабмін звільнив очільницю Держкіно Марину Кудерчук

Кабмін звільнив з посади очільницю Держкіно Марину Кудерчук. Про це повідомляється у телеграм-каналі Кабміну 5 липня.

Так, на своєму засіданні 5 липня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження, зокрема про звільнення  Кудерчук Марини Миколаївни з посади Голови Державного агентства України з питань кіно.

Як повідомлялося раніше, відкритий лист від кіноспільноти щодо недовіри до керівництва Держкіно спрямували у Верховну Раду, Офіс президента та Кабінет Міністрів. У листі, зокрема, йдеться, що голова Держкіно Марина Кудерчук своїми діями "руйнує систему державного регулювання галузі, дискредитує посаду державного службовця, завдає шкоди українському суспільству та іміджу України в світі", інституція працює без затвердженої стратегії, а орган, який ухвалює рішення про використання коштів, — Рада з підтримки кінематографії — продовжує діяльність незаконно.

Кіноспільнота вимагала звільнити керівництво Держкіно; переспрямувати бюджетні кошти на потреби Сил оборони (окрім визначених законодавством зобов'язань).

Лист підписали понад 700 дієвців культури та 13 організацій, серед них Українська гільдія режисерів, режисерки Ірина Цілик, Аліна Горлова, Аліса Коваленко, Марися Нікітюк, Марина Врода, Надія Парфан, виконавча директорка фестивалю Docudays Світлана Смаль, засновник Ukraїner Богдан Логвиненко, директорка "Довженко-Центру" Олена Гончарук, продюсерка й співзасновниця ГО "Українська кіноакадемія" Юлія Сінькевич та багато інших.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
23.08.2026
15:00

І прапор вам у збрую — свято для самотнього віслюка. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знайшли черговий привід нагадати жителям «ДНР» і «ЛНР», що дванадцять років тому в їхньому житті сталася дуже важлива подія – було зроблено перший крок до повернення в «рідну гавань», а тепер вони є...
Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Світ
19.08.2026
09:50

«Російському ведмедю варто було б якнайшвидше вийти з українського конфлікту». Російські ЗМІ про Україну

...Для його завершення можна йти на певні поступки Заходу, тільки вони не повинні зачіпати наші стратегічні інтереси. З Китаєм, на мій погляд, у нас зараз спільного більше, ніж з Україною, і псувати відносини зі Сходом нам зовсім не на руку.
Всі статті