Кабмін: З 1 січня змінюється вартість платних адмінпослуг сервісних центрів МВС

З 1 січня 2024 року змінюється вартість платних адміністративних послуг, які надають сервісні центри МВС України. Відповідні зміни були внесені постановою Кабінету Міністрів України №1386, - повідомляє "Урядовий портал".

Зазначається, що вартість адміністративних послуг залишалась незмінною понад 10 років ще до створення сервісних центрів МВС. За цей час збільшилась ціна матеріальних ресурсів, обслуговування інформаційного забезпечення державних реєстрів, комп’ютерної техніки та утримання інфраструктури. 

Зросла і вартість паливно-мастильних матеріалів для обслуговування транспортних засобів. Сам же автопарк сервісні центри МВС оновлюють сучасними автівками, а екзаменаційні класи для складання теоретичних іспитів оснащені комп’ютерною технікою. Відтак, вартість платних адміністративних послуг була економічно необґрунтованою та призводила до додаткових витрат із бюджету.  

У зв’язку з цим змінюється вартість на деякі платні адміністративні послуги сервісних центрів МВС. Раніше вартість теоретичних та практичних іспитів складала 13 грн, видача посвідчень водія – 26 грн. Ціна здійснення реєстраційних дій із транспортними засобами складала 200 грн. 

З 1 січня вартість популярних адміністративних послуг сервісних центрів МВС встановлюється на рівні:

● видача посвідчення водія – 230 грн;

● прийняття теоретичних іспитів – 250 грн;
● прийняття практичних іспитів – 420 грн;
● реєстрація та перереєстрація транспортних засобів – 350 грн.

"Звертаємо увагу, що у зазначену вартість не враховано комісію банківської установи або платіжної системи. Завдяки встановленню обґрунтованих розмірів плати за адміністративні послуги, вдасться підвищити їхню якість та ефективність. Також усунути збитковість діяльності територіальних сервісних центрів МВС та збільшити наповнення державного та місцевих бюджетів", - йдеться у повідомленні.

"Якщо порівняти вартість адміністративних послуг у країнах Європи, там вона значно вища та відповідає економічній собівартості. До прикладу, у Польщі вартість отримання свідоцтва про реєстрацію становить приблизно 776 грн, теоретичного іспиту – 274 грн, а практичного – 1270 грн. Ще вищі ціни у Латвії. Отримання посвідчення водія обійдеться у 897 грн, складання теоретичного іспиту – 614 грн, а практичного – 1566 грн.", - зазначили в уряді України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті