На підконтрольній Україні частині Донеччини зараз живе близько пів мільйона людей – Кириленко

На підконтрольній Україні частині Донецької області на даний час проживає близько пів мільйона людей. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко в інтерв’ю Радіо Свобода.

«З урахуванням відновлення газопостачання повного третині області, часткового в десяти громадах області (це на момент початку опалювального сезону) наразі близько пів мільйона жителів проживає на території Донецької області, підконтрольній українській владі», – сказав Кириленко.

За його словами, за останній тиждень на тлі повідомлень, що, можливо, відновиться широкомасштабний наступ росії на Донбасі, люди виїжджають більш поспішно.

«Але я нагадаю, що Донеччина, якщо брати до 2014 року, була найбільш щільно населеним регіоном України. Більше ніж 4,5 мільйони осіб проживало на території Донецької області. До окупації її частини. Після окупації практично третини області постійно проживало 1 800 тисяч, 1 670 тисяч проживало станом на 24 лютого… Тому в даному випадку – пів мільйона. Ми цифру досягали 350 тисяч на липень. Потім було певне повернення людей. Наразі люди теж виїжджають після ракетного удару по центру міста Краматорськ і періодичних обстрілів по центральних частинах міст, які відносно віддалені від лінії фронту», – сказав Кириленко.

Голова ОВА додав, що обов’язкова евакуація, відповідно до розпорядження Кабміну від серпня 2022 року, триває.

«Всі процеси налагоджені, і в містах, і областях, які приймають наших жителів області, так само ця робота триває цілодобово фактично. Тому що і вночі потяги приходять. Я бачу всі ці доповіді. Вона триває. І цей алгоритм є чітким і відпрацьованим. Тому охочих певна кількість збільшується, у тому числі і по Краматорську. Я бачу цю тенденцію за минулий тиждень. І головне – щоб виїхали в першу чергу люди з прифронтових міст, де вони і в малій кількості, але все ж таки лишаються», – сказав Кириленко.

Статті

Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Країна
07.06.2023
10:10

Як уникнути шахрайства під час онлайн-покупок?

Продаж неіснуючих товарів в інтернеті вже не перший рік є поширеним сценарієм шахрайства. Купувати онлайн зручно, але, щоб покупки були безпечними, застерігаємо вас від шахрайства
Світ
06.06.2023
13:42

«Бєлгородська область стала новим Донбасом». Російські ЗМІ про Україну

«Можливо, це пов'язано з тим, що ситуацію в ДНР курирують одні федеральні структури, за судову систему відповідають інші, а Держдума і Рада Федерації перебувають у взаємодії з третіми. І, судячи з усього, всім цим кураторам разом було ніяк не...
Всі статті