ISW: У США виявили російську ботоферму, якою керувала ФСБ

Міністерство юстиції США оприлюднило документи щодо кількох сотень акаунтів і доменних імен у соцмережі X, які використовувалися російськими державними ЗМІ та ФСБ РФ для управління ботофермою, що поширювала дезінформацію в США та за кордоном. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), - пише Укрінформ.

Мін'юст США повідомив, що вилучив два доменні імені та перевірив 986 акаунтів у соцмережі X, пов'язаних із ботофермою зі штучним інтелектом (ШІ), яку розробила російська державна медіамережа RT і якою керує ФСБ.

За інформацією американського відомства, ця ботоферма використовувала ШІ для створення у соцмережах фейкових профілів осіб, які видавали себе за громадян США. Зазначається, що у них на меті було просування повідомлень на підтримку цілей російського уряду.

Мін'юст США заявив, що керівництво RT прагнуло розробити альтернативні засоби поширення російських наративів за межами свого міжнародного телевізійного мовлення щонайменше з 2022 року і почало створювати цю ботоферму у квітні 2022 року. На початку 2023 року Кремль схвалив і запропонував фінансову підтримку для створення і керівництва приватною розвідувальною організацією для поширення російської дезінформації за допомогою цієї ботоферми.

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд повідомив, що обшуки та вилучення з боку команди Мін'юсту зірвали російську «пропагандистську кампанію з використанням штучного інтелекту», яка мала на меті посіяти дезінформацію в американських та міжнародних соціальних мережах.

У звіті Мін'юсту наголошується на поширеності фейкових акаунтів у соціальних мережах, зокрема в мережі Х, які були пов'язані як з ботофермою, так і з вилученими доменними іменами.

Мін'юст повідомив, що соцмережа Х добровільно призупинила діяльність решти виявлених бот-акаунтів. Ці акаунти поширювали розвінчані наративи та тези Кремля про війну в Україні, зокрема заяви Кремля про те, що частини Польщі, України та Литви були «подарунками» Росії.

Ферма ботів просувала інші наративи у відеоформаті, наприклад, відео з президентом Росії Володимиром Путіним, який стверджує, що війна в Україні - це не територіальний конфлікт і не питання геополітичного балансу, а скоріше «принципи, на яких базуватиметься новий світовий порядок».

Як повідомлялося, у квітні видання The Washington Post писало, що Росія за допомогою своєї «фабрики тролів» та політтехнологів веде кампанію, спрямовану на те, щоб зірвати підтримку України з боку США та розпалити антиукраїнські настрої.

Статті

Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Всі статті