Інваліди та студенти 40–50 років. Данілов розповів, як держава впритул взялася за перевірки чоловічої частини населення

Держава впритул взялася за перевірки чоловічої частини населення, які з окремих причин мають відстрочку від призову або взагалі йому не підлягають. Про це розповів в ефірі Українського Радіо секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

За його словами, зараз проводяться перевірки роботи військово-лікарських комісій в регіонах, де з початку повномасштабного вторгнення різко зросла захворюваність, яка виключає призов до війська. Також розглядається й питання доцільності отримання чоловіками призовного віку другої або третьої вищої освіти. Цим наразі займається Міністерство освіти і науки. 

"Перевірка рішень ВЛК вже триває. Цим займається відповідна установа, яка займається правами людини. В процесі перевірки були виявлені цікаві факти, коли видавалися довідки людям нібито про відсутність в них однієї нирки, які фізично неможливі без хірургічного втручання, без перебування на стаціонарі тощо", – розповів Олексій Данілов.

За його словами, влада припускає, що існують організовані злочинні групи, які займаються тим, що допомагають ухилятися від призову: "Для того, щоб поставити в цьому крапку, було прийнято рішення перевірити, як так сталося, що на певних територіях кількість хворих, з інвалідністю зросла в десятки разів в порівнянні з 2021 роком. Якщо людина дійсно хвора, непридатна, то їй немає чого хвилюватися. Якщо ж ті чи інші питання вирішувалися за гроші, то буде проведена перевірка і прийняті рішення. Якщо діяння буде підпадати під певний кодекс, вони нестимуть покарання, яке виноситиме суд".

"Те, що стосується отримання другої, третьої освіти, то це ближче до питань морального порядку. Міністерство освіти зараз буде розглядати це питання, проводитимуть аналіз, адже так сталося, що переважно чоловіки з певним життєвим досвідом – 40-50 років вирішили отримувати другу-третю освіту. Цим питанням, чому так відбувається, буде зараз займатися міністерство", – зазначив Данілов. 

Секретар РНБО додав, що кількість тих, хто хоче здобути освіту, збільшилась в рази з початку повномасштабної війни: "Якщо ви можете служити в армії, придатні, то зачекає навчання чи ні буде вирішувати відповідне міністерство". 

Як повідомлялося, СБУ затримала ще декількох військкоматівців та очільників військових медкомісій, які "заробляли" на ухилянтах.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті