Іларіон втомився і пішов: із Москви в «ДНР» прислали нового головного «Донецького і Маріупольського» попа 

Із Москви на окупований Донбас прислали нового митрополита Донецького і Маріупольського. Таке рішення ухвалив Синод РПЦ, - йдеться на сайті єпархії.

Володимир змінив на цій посаді колишнього митрополита Іларіона, який обіймав цю посаду з 2000 року і пішов «на спокій у зв'язку з поганим станом здоров'я».

До свого призначення на окупований Донбас росіянин Михайло Самохін (Володимир) був митрополитом Владивостоцьким і Приморським.

Як повідомлялося, РФ активно розставляє своїх чиновників на керівні посади в маріонеткових органах влади на окупованому Донбасі. Місцеві кадри з колабораціоністів відсуваються на другі позиції або зовсім випадають з номенклатури.  Тепер ця практика поширилася і на церковну владу. 

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
20.08.2025
11:45

«Київ важливіший за будь-який Берлін, його потрібно брати наполегливо, але ніжно». Російські ЗМІ про Україну

«В цілому, на мій погляд, зараз ситуація виглядає так - пропозиції, які робить Європа щодо українського врегулювання, абсолютно точно суперечать національним інтересам Росії»
Світ
19.08.2025
15:24

Миру не буде, навіть якщо... Прогноз з аналізом «першопричин»

Проблемою для Путіна є не війна. Проблемою Путіна, яка змусила його просити Трампа про зустріч на Алясці, є економічна нездатність РФ вести війну далі. Стан російської економіки змушує Москву скорочувати військовий бюджет, що загрожує програшем у...
Країна Світ
19.08.2025
11:25

"Фінський варіант". Історія по колу. Далі – знову війна

Вимоги Москви про передачу ще не захоплених Москвою територій в обмін на «мир» робить цю аналогію майже абсолютною. Виявилося, що за 80 років, креативність Кремля не просунулась ні на йоту.
Всі статті