"Хто він такий?". Зеленський виключив компроміси з путіним

Російському диктатору путіну не потрібний мир в Україні, тому переговори з ним чи з його кремлівськими спільниками неможливі, як і компроміси. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського в інтерв'ю латиноамериканським ЗМІ.

"Перш за все, йому (Путіну, - ред.) не потрібен мир. Коли ми хочемо вирішити якусь проблему, ми повинні зрозуміти, що це потрібно всім сторонам. Ми хочемо закінчити війну", - сказав президент.

Зеленський заявив, що не уявляє переговорів з російським диктатором чи російською стороною про людей, які живуть на окупованих територіях України.

"Як я можу домовлятися з Путіним? Давайте на секунду забудемо, що він вбивця. З російською стороною. Як я можу домовлятися з ним про людей, які знаходяться в якихось містечках-селищах, яких окупували, які там живуть. І тут сідають двоє людей чи дві команди і кажуть: хай вони твої. Хто ми такі, щоб вирішувати де людині жити, ким бути, якою мовою говорити, який прапор поважати? Хто ми такі?" - висловився глава держави.

Президент наголосив, що згідно з Конституцією України він повинен захищати права і свободи людей, допомогти і звільнити від загарбників. Поруч з ним повинні бути громадяни, які готові взяти у руки зброю та допомогти людям в окупації.

"Хтось хоче вмирати? Ні. Всі живі люди. Але ця людина (Путін, - ред.) не хоче ніякого діалогу, він не хоче зупинити війну. Для нього сьогодні зупинити війну - це два слова по телефону. Сказати своїм військам відійти. Це відновлення, це повне відновлення (території, - ред.), далі - це чисто дипломатія, далі розмова без будь-якої зброї. Ця людина не хоче це робити, вона не зацікавлена", - наголосив Зеленський.

Президент нагадав, що у 2014 році після окупації росією частини Донбасу путін заявляв, що не збирається йти повномасштабною війною проти України. Тоді виправданням диктатора було те, що він нібито допомагає російськомовним.

"Якщо це так, для чого він пішов повномасштабною війною? Все, що він каже, це неправда. Він не зацікавлений в незалежній Україні, йому потрібна Україна як частина, анклав Росії, що він зробив з Білоруссю, що робив з Молдовою, Грузією. Всюди, як у нас - захоплена частина цілісної території, щоб не було стабільності і вже через час прийти і захопити повністю. Україна просто велика держава і йому не вдалося. Тому, що йому поставити на компроміс? Хто він? Я не можу торгувати людьми. І з ким? З людиною, слово якої варто нічого. Це не гарантії", - наголосив Зеленський.

Нагадаємо, експрезидент України Леонід Кучма розповів про одержимість путіна і про те, чим стане для США можлива поразка України. 

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті