Хорватія передасть Україні дороговартісну яхту Медведчука. Її виставлять на аукціон

Окружний суд у хорватському місті Спліт ухвалив рішення передати Україні яхту Royal Romance колишнього українського депутата і кума путіна Віктора Медведчука. Про це заявила голова Агентства з розшуку та менеджменту активів України (АРМА) Олена Дума, - повідомляє "Радіо Свобода".

За словами глави АРМА, після оцінки яхти її буде продано на відкритих торгах, а виручені від продажу кошти буде звернено на користь української держави. Продаж цього лота стане першим прикладом реалізації заарештованих активів, що перебувають за кордоном, додала чиновниця.

У 2015 році 92-метрову яхту Royal Romance придбала компанія Fregata Marine, власником якої є дружина Медведчука - Оксана Марченко. У березні 2021 року судно переоформили на іншу компанію, зареєстровану на Маршаллових островах.

У березні 2022 року стало відомо, що влада Хорватії заарештувала Royal Romance. Її вартість оцінювали у 200 мільйонів євро. Нещодавно в хорватських ЗМІ з'явилася інформація про те, що яхта відпливла з хорватського порту Трогір. Олена Дума уточнила, що 25 січня судно тимчасово вийшло з порту для підтвердження його технічної справності, плавучості та роботи двигунів.

Російська "Верстка" в жовтні минулого року писала, що Медведчук після звільнення з українського полону у вересні 2022 року і переїзду в РФ придбав нову яхту вартістю 886 мільйонів рублів (близько 10 мільйонів доларів). Одержувач яхти в РФ - АТ "Ренесанс". Згідно з аудиторським висновком від 24 лютого 2021 року бенефіціарним власником цієї компанії була дружина Медведчука Оксана Марченко.

2021 року українські спецслужби звинуватили Медведчука в держзраді та відправили під домашній арешт. Після російського вторгнення Медведчук утік з-під домашнього арешту. У квітні 2022 року його знову затримали, а у вересні передали РФ, обмінявши на понад 200 українських військовополонених, захисників "Азовсталі".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Світ
11.02.2026
16:00

«Прийняття України до Євросоюзу означатиме кінець усьому». Російські ЗМІ про Україну

Реальність така, що мирний процес сьогодні знаходиться в глибокому глухому куті і виходу з нього в короткостроковій перспективі не проглядається»
Всі статті