Хмельницький театр покаже в Іспанії та Польщі виставу "Маріуполь. Надія на світанок"

Творча група Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького вперше зіграє інтерактивну виставу “Маріуполь. Надія на світанок” в польських та іспанських містах. Про це повідомляє Укрінформ.

Благодійний тур на підтримку ЗСУ відбувається за сприяння Євросоюзу та партнерів європейських країн.

Виставу покажуть у Кракові та Барселоні 23, 25 та 26 квітня. Після показу заплановано семінари-дискусії з питань відновлення психоемоційного стану українців та початку відбудови України.

“Головна мета туру - привернути увагу громадськості до актуальних проблем України та її громадян. На прикладі вистави, сюжет якої розгортається в укритті заводу “Азовсталь” у місті Маріуполь, хочемо акцентувати глядачів на важливість відновлення психоемоційного стану українців, як основу для майбутньої реконструкції наших міст, як домівок наших громадян, які зараз розкидані по всьому світу. Мотивувати українців, які зараз перебувають в Іспанії та Польщі, повернутися до рідної країни для її подальшої розбудови”, - прокоментував директор театру Андрій Ковальчук.

Перформанс “Маріуполь. Надія на світанок” створили дві молоді драматургині — хмельничанка Марина Борник-Гулевата та переселенка з Маріуполя Марина Пінчук. За сюжетом, в укритті “Азовсталь” збираються люди різного віку, соціального статусу, різного культурного рівня та політичних уподобань. Однак всім їм доводиться пройти через страшні випробування війною, аби відродити місто в майбутньому.

Прем'єра відбулася 2 листопада 2022 року в укритті Хмельницького муздрамтеатру. Там досі зберігаються малюнки, які актори зробили разом із глядачами.

Статті

Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Всі статті