Грузія отримала запрошення на саміт НАТО попри закон про "іноземних агентів"

Грузія отримала запрошення взяти участь у заходах партнерства на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні. Про це повідомив 24 червня помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джеймс О’Браєн, пише Радіо Свобода.

Запрошення надійшло, незважаючи на ухвалення в Грузії широко критикованого закону про «іноземних агентів».

На пресконференції О’Браєн засудив закон, ініційований партією «Грузинська мрія», який деякі опоненти назвали скопійованим із відповідного російського законодавства.

«Насильство проти опозиціонерів, насильство проти громадянського суспільства, московський закон про іноземних агентів [і] очевидне рішення присудити новий порт китайській компанії – несумісні з бажанням приєднатися до міжнародних організацій під егідою США і ЄС», – сказав О’Браєн.

Водночас він наголосив, що грузинський народ хоче інтеграції в ЄС і НАТО.

«Ми хочемо, щоб вони зрозуміли, що шлях, яким вони рухаються, і риторика, яку вони використовують щодо Заходу, несумісні з тим, чого хочуть 80 відсотків громадян Грузії, – сказав О’Браєн. – Ми намагаємося якомога чіткіше пояснити, що є спосіб відійти від шляху, який вони обрали».

Парламент Грузії, який контролює партія «Грузинська мрія», нещодавно остаточно ухвалив так званий закон про іноземних агентів, подолавши вето президентки Саломе Зурабішвілі.

Закон вимагає від неурядових організацій і медіагруп, які отримують щонайменше 20 відсотків свого фінансування з-за меж країни, реєструватися як організації, «що переслідують інтереси іноземної держави».

Порушення можуть призвести до штрафу в еквіваленті понад 9000 доларів.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті