Громаді на Донеччині повернули у користування землю на узбережжі вартістю понад 2 млрд гривень

Земельну ділянку водного фонду площею 86,7 га повернули за рішенням суду Удачненській селищній громаді на Донеччині. Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури. 

Йдеться про прибережну захисну смугу водосховища, розташованого поблизу с. Сергіївки Покровського району. 

Місцеві державні адміністрації надавали його в оренду юридичним особам, зокрема, для риборозведення. Натомість через деякий час землю навколо орендованої водойми вартістю понад 2 млрд гривень всупереч нормам Земельного та Водного кодексів України було передано у приватну власність.

З огляду на те, що перебування земельних ділянок водного фонду у приватній власності є незаконним, прокуратура звернулася до суду.

Наразі відомості про повернення узбережжя селянам внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як повідомлялося, майже 26 тисяч гектарів екосистеми знищено пожежами з початку року, у 90% випадків причина цього - людська недбалість.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Світ
19.11.2025
15:24

«Якщо Єрмак не піде...». Російські ЗМІ про Україну

...Якщо Єрмак не піде, Арахамія спонукає частину депутатів до виходу з фракції, «Слуга народу» втратить більшість, кабінет Юлії Свириденко автоматично піде у відставку і відкриється можливість для створення «уряду національного порятунку»...
Світ
17.11.2025
19:00

Чим Орбан «купує» угорців, і до чого тут Україна

Осідлавши «мирний» порядок денний, ФІДЕС переконала більшість угорців, що вона за мир, а опозиція намагається втягнути Угорщину у війну. Не скупився Орбан і на щедрі соціальні обіцянки.
Всі статті