Держдума вирішила скасувати покарання за злочини, скоєні в Україні "на користь росії"

Депутати Держдуми РФ схвалили у першому читанні законопроєкт, який знімає кримінальну відповідальність за злочини на окупованих територіях України, якщо вони були скоєні для захисту інтересів росії. Про це повідомляє російське видання "Адвокатська вулиця".

У законопроєкті йдеться про дії, скоєні на територіях самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" та на окупованій частині Запорізької та Херсонської областей до 30 вересня 2022 року, тобто дати формальної анексії Кремлем українських територій.

Але ця дата вказана лише в одній частині статті, тож за буквального прочитання законопроєкт не встановлює тимчасових кордонів для відмови від кримінального переслідування, зазначає видання.

У наступній частині законопроєкт містить таку норму:

"Не є злочинним та караним діянням, відповідальність за вчинення якого встановлено нормативними правовими актами України, якщо воно містить ознаки злочину, передбаченого Кримінальним кодексом РФ, але було спрямоване на захист інтересів РФ, "ДНР", "ЛНР" чи охоронюваних законом інтересів громадян чи організацій РФ, "ДНР", "ЛНР", населення та організацій Запорізької області, Херсонської області".

Адвокат Михайло Беньяш назвав цю норму "абсолютно моторошною": "Виходить, суддя зможе звільнити людину від кримінальної відповідальності за абсолютно будь-який злочин. Просто тому, що вважатиме дію спрямованим "на захист інтересів Російської Федерації".

Пояснень того, що саме означає "на користь РФ", у законопроєкті немає.

Нагадаємо, на початку грудня до Державної думи було внесено поправку до Конституції, згідно з якою будь-які звірства окупантів не визнаватимуться злочином, якщо вони "були спрямовані на захист інтересів РФ".

Статті

Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Країна
07.06.2023
10:10

Як уникнути шахрайства під час онлайн-покупок?

Продаж неіснуючих товарів в інтернеті вже не перший рік є поширеним сценарієм шахрайства. Купувати онлайн зручно, але, щоб покупки були безпечними, застерігаємо вас від шахрайства
Всі статті