Головний поп Росії розповів Путіну, чому васальна залежність Олександра Невського від монгольських ханів - це добре

Патріарх РПЦ Кирил (Гундяєв) розповів Путіну, чому рішення князя Олександра Невського віддатися у васальну залежність Золотій Орді було правильним рішенням. Свою версію російської історії священик виклав під час спільного з Путіним відвідування Свято-Троїцької Олександро-Невської Лаври в Петербурзі.

«Він (Олександр Невський - «ОстроВ») не сварився з ханами, тому що ханам потрібні були наші кишені. І дав потужну відсіч тевтонцям, тому що їм потрібні були наші душі», - пояснив Гундяєв мотиви князя Олександра, який у боротьбі за владу спирався на підтримку Золотої Орди і підтримував татаро-монгольське іго. 

Князь Олександр Невський слухняно збирав з руських земель данину і відвозив її в Золоту Орду, брав активну участь у придушенні антиординських виступів. 

Путін із таким трактуванням особистості Олександра Невського погодився. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Світ
22.04.2026
10:52

«…Чи зможемо ми після підписання мирної угоди підготуватися до великого протистояння із Заходом». Російські ЗМІ про Україну

Наскільки в такій ситуації працюватиме 5-та стаття статуту НАТО, чи збережеться альянс до того моменту в колишньому вигляді - це питання. І, ймовірно, не найближчого майбутнього.
Донбас
19.04.2026
17:50

Дмитро Дюжев читав Пушкіна і заряджав жителів Донецька на оптимізм. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу виступали в ролі психотерапевта, наполегливо навіюючого жителям "ДНР" і "ЛНР", як добре вони живуть і який правильний вибір зробили "республіки" дванадцять років тому. На позитив заряджали як місцеві царьки,...
Всі статті