Головком ВМС України: Спроможність РФ до висадки десанту скоротилася вдвічі

Майже за два роки війни Чорноморський флот РФ позбувся трьох великих десантних кораблів, декількох десантних катерів, а спроможність російських збройних сил до висадки десанту скоротилася вдвічі. Про це у розмові з керівницею мовлення "Голосу Америки" у Східній Європі Мирославою Ґонґадзе заявив командувач Військово-морських сил (ВМС) ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

За його словами, десантні кораблі, так само як кораблі-носії ракет «Калібр», якими росія обстрілює територію України, є однією з пріоритетних цілей для Збройних сил України.

"Внаслідок знищення десантних кораблів Збройними силами України спроможність Чорноморського флоту щодо висадки морського десанту зменшились до батальйону. Тобто раніше вони одночасно могли висадити два батальйони, а тепер – один", – пояснив віцеадмірал.

Він також повідомив, що через дії українських військових протягом року, що минає, російський флот вивів усі свої носії ракет «Калібр» у Новоросійськ.

"Російський флот вивів усі свої носії ракет «Калібр» у Новоросійськ. Це сталося протягом цього року. Також протягом року вони вивели, крім ракетоносців, десантні кораблі, патрульні кораблі, зосередили їх у Феодосії та Новоросійську", - сказав Неїжпапа.

Він уточнив, що зараз РФ використовує десантні кораблі як військовий транспорт для перевезення військових вантажів між територію РФ та окупованим Кримом.

Як повідомлялося, ракетним ударом українських Повітряних сил в ніч проти 26 грудня було знищено російський великий десантний корабель "Новочеркаськ", що базувався в порту Феодосії у тимчасово окупованому росіянами Криму. Це був другий удар по "Новочеркаську" під час російсько-української війни. Перше влучення українських ракет у цей корабель відбулося у березні 2022 року в порту Бердянська, куди він привіз військову техніку. Тоді, за повідомленнями, загинули щонайменше три члени екіпажу "Новочеркаська".

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті