Голова Євроради: "Якщо ми не надамо Україні достатньо допомоги, ми будемо наступними"

Країни Євросоюзу повинні перевести свою економіку на військові рейки і зробити все можливе, щоб забезпечити перемогу України над РФ. Про це заявив глава Європейської ради Шарль Мішель, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

"Росія становить серйозну військову загрозу нашому європейському континенту і глобальній безпеці. Якщо ми не забезпечимо необхідну відповідь ЄС і не надамо Україні достатньо допомоги, ми будемо наступними", - заявив Мішель.

У зв'язку з цим глава Євроради запропонував переглянути європейським країнам підхід до економіки і поставити питання оборони на перше місце.

"Ми повинні бути готові до оборони і перейти в режим "військової економіки". Настав час взяти на себе відповідальність за нашу безпеку. Ми більше не можемо розраховувати на інших або залежати від результатів виборів у США чи деінде ще", - зазначив Мішель.

За його даними, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну європейська оборонна індустрія збільшила свої потужності на 50% і до кінця 2025 року подвоїть щорічні обсяги виробництва артилерійських снарядів до 2 млн одиниць. Водночас Мішель зазначив, що ЄС загалом спрямовує на військові потреби менше, ніж заявлена мета НАТО у 2% валового внутрішнього продукту, тоді як РФ минулого року витратила на оборону 6% свого ВВП.

Як повідомлялося, Рада міністрів ЄС ухвалила рішення про виділення додаткових EUR5 млрд на військову підтримку України.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті