Голова МАГАТЕ після візиту до Києва: Загрози для ядерної безпеки залишаються реальними й постійними

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі після візиту до Києва заявив, що загроза для ядерної безпеки в Україні «залишається дуже реальною і постійною». Про це йдеться у його офіційній заяві, передає Укрінформ.

За словами Гроссі, присутність експертів МАГАТЕ на українських ядерних об’єктах критично необхідна для запобігання потенційній ядерній аварії. Зокрема, 3 червня під час його перебування в Україні групи агентства на Хмельницькій та Рівненській АЕС були змушені кілька разів спускатись в укриття через часті сигнали повітряної тривоги.

«Мої команди повідомляють, що це був найінтенсивніший день повітряної тривоги, який вони пережили з кінця минулого року», — зазначив Гроссі. Хоча безпосередніх атак на АЕС не зафіксовано, постійна загроза обстрілів створює вкрай небезпечну ситуацію для всієї ядерної інфраструктури.

Одним із ключових питань візиту стало обговорення підтримки України в ремонті пошкоджених енергетичних об’єктів. «МАГАТЕ залишається відданим ідеї робити все можливе, щоб зберегти ядерні об’єкти України в безпеці до завершення війни, а також допомогти в період післявоєнного відновлення», — підкреслив очільник агентства.

У Києві Гроссі провів переговори з Президентом Володимиром Зеленським, міністром енергетики Германом Галущенком та міністром закордонних справ Андрієм Сибігою. Через повітряну тривогу одна із зустрічей відбулася в укритті під будівлею Міністерства енергетики.

Цього тижня глава МАГАТЕ також планує візит до Росії для переговорів щодо питань ядерної та фізичної безпеки.

Як повідомлялося, РФ вже готова обговорити зі США їхню присутність на ЗАЕС "у рамках врегулювання в Україні".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.07.2025
07:45

“Відбувається щось зловісне”. Західні медіа про “деспотичні” дії Зеленського і масові протести проти них

Всі великі західні видання написали про масові протести в Києві і низці обласних центрів проти закону, який позбавляє незалежності антикорупційні органи і ставить таким чином під питання подальший шлях України в ЄС.
Країна
25.07.2025
16:04

До повної відмови від вугілля в електрогенерації – 10 років: що робиться для трансформації шахтарських громад

"...На основі отриманих даних можна буде прийняти рішення щодо подальших дій, зокрема й щодо відновлення цих територій. Проте важливо розуміти, що видобуток вугілля не буде відновлений"
Країна
24.07.2025
13:20

Щоб бути людьми! Для чого Україні необхідно імплементувати Євроконвенцію щодо захисту свійських тварин

Якщо чотирилапі мають власника - карантин покладається на нього. Якщо господаря немає – тварину вбивають і передають її головний мозок на лабораторне дослідження.
Всі статті