Генштаб Війська Польського створить спецгрупу для впровадження досвіду війни в Україні

Про це 5 лютого під час щорічного брифінгу штабу Міністерства національної оборони та Війська Польського заявив віцепрем’єр-міністр, міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш, - повідомляє "Польське радіо".

Міністр оборони підкреслив, що Польща продовжить збільшувати витрати на оборону до 4,7 відсотка ВВП, що означає бюджет у 123,5 мільярда злотих. Це дозволить, серед іншого, збільшити чисельність польської армії.

«Ціль на кінець 2025 року - це 230 тисяч солдатів, з яких 150 тисяч - професійних військових і 38 тисяч - це солдати територіальної військової служби. Ліміт осіб, запланований для прийняття на добровільну основну військову службу, ми визначили на рівні майже 40 тисяч і ми готові збільшити її ще на 14 тисяч», - зазначив міністр оборони.

Верховний головнокомандувач Збройних сил Анджей Дуда підкреслив, що роль Польщі в європейській безпеці зросла, але цей процес потрібно продовжувати.

«Не можна мати ілюзій щодо намірів Москви в найближчі роки... Загрози, з якими ми стикаємося, є більш відчутними та безпосередніми, ніж будь-коли раніше. Росія три роки веде проти України злочинну повномасштабну агресію; ця агресія досі критично впливає на весь наш регіон. Ми також із занепокоєнням дивимось на Балтійське море, яке стає другим фронтом можливого протистояння для НАТО; ймовірно, буде ще багато загроз нашій безпеці», - сказав президент Дуда.

Як повідомлялося, Косіняк-Камиш виключив відправку польських військ в Україну.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті