Генштаб Польщі про дезінформацію населення на тлі повені: Росія веде сплановану інформаційну війну

Росія розгорнула масштабну дезінформаційну кампанію довкола повені в Польщі, щоб дестабілізувати польське суспільство. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗС Польщі, - пише Мілітарний.

Командування збройних сил Польщі повідомило, що для формування панічних настроїв серед громадян Росія задіяла мережу ботів у соцмережах, котра створювалася протягом багатьох років та поширювала дописи проти вакцинації під час пандемії коронавірусу, а пізніше — антиукраїнські заклики.

Російські спецслужби створили цю мережу для впливу на людей, зокрема, під час кризових ситуацій. За їхнім запитом мережа ботів публікувала повідомлення на задану тему, поширюючи необхідні настрої та ідеї.

На тлі аномальних повеней, що розпочалися 16 вересня внаслідок потужного циклону «Борис», на 300% активізувався інтернет-трафік із території РФ та Білорусі.

За словами військових, трафік надходив з акаунтів та IP-адрес, що були помічені в дезінформаційних операціях на початку нападу Росії на Україну для поширення антиукраїнських настроїв серед польського населення.

«Ця закономірність знову і знову доводить, що спланована інформаційна війна триває», — зазначили у Генеральному штабі ЗС Польщі.

Боти публікували конспірологічні дописи та повідомлення з метою поширення паніки, страху і недовіри, які мали створити хаос та проблеми для польських служб та уряду.

Окрім публікацій в мережі, на території повеней також активізувалися невідомі особи, що розповсюджували серед місцевих інформацію про нібито запланований підрив дамби.

Польська Агенція внутрішньої безпеки ABW вистежила одного з дезінформаторів, що під виглядом солдата у військовій формі пересувався на автівці з підробленими номерами. Його заарештували на 3 місяці.

«Це вже не гра, це не самодіяльність, це серйозні проблеми», — зауважив прем’єр-міністр Дональд Туск під час засідання кризового штабу у Вроцлаві.

Крім того, польське Центральне бюро боротьби з кіберзлочинністю затримало двох громадян Польщі 25 та 28 років, які створили мережу ботів, що поширювала гасла: «Маленька дівчинка впала в бурхливу річку. Катастрофа. Вони гинуть, ніхто їм не допомагає. Вони підірвуть дамби, в уряду є такий план».

Для своєї діяльності угруповання придбало комп’ютери та значну кількість місцевих SIM-карт.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті