Гаага для путіна. Делегація конгресу США обговорить у МКС висунуті проти російського диктатора звинувачення у воєнних злочинах

Делегація Конгресу зустрінеться в четвер із головним прокурором Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі та обговорить звинувачення у воєнних злочинах, висунуті проти президента Росії Путіна. Про це повідомив 6 вересня голова МКС, - повідомляє "Голос Америки".

Делегація, очолювана головою Комітету у закордонних справах Палати представників республіканцем Майклом Макколом, проведе переговори з головним прокурором МКС Карімом Ханом.

Нагадаємо, що в березні МКС видав ордер на арешт путіна, звинувативши його у військовому злочині - незаконній депортації сотень дітей з України.

Маккол заявив, що "30 000 дітей були викрадені зі своїх сімей та індоктриновані в Росії".

За його словами, Вашингтон вивчає питання про те, як "допомогти Гаазі зібрати більше доказів і розвідданих, щоб довести провину Путіна".

США не є членом МКС, проте генеральний прокурор Меррік Гарланд у червні відвідав Міжнародний кримінальний суд.

У липні президент Джо Байден доручив адміністрації почати передавати МКС докази ймовірних військових злочинів росії в Україні.

Вашингтон підтримує роботу МКС із розслідування воєнних злочинів в Україні з моменту початку повномасштабного вторгнення росії в цю країну в лютому 2022 року.

Відповідаючи на запитання про те, чи достатньо доказів для порушення справи про геноцид проти росії, члени делегації порівняли ситуацію з нацистською окупацією Європи під час Другої світової війни.

"Коли робляться спроби стерти з лиця землі культуру, народ і релігію, це і є визначення геноциду", - підкреслив Маккол.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті