G7 виступить з заявою щодо гарантій безпеки для України — Шольц

Країни "Групи сами" (G7) під час саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять спільну декларацію щодо гарантій у сфері безпеки України після настання миру. Про це сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє "Суспільне" з посиланням на DW.

"Для нас важливо, щоб були обіцянки безпеки для України, які можуть бути ефективними після настання миру. І для цього ми також наразі укладемо необхідні домовленості, в плані того, що потрібно в мирній ситуації", — сказав він.

Шольц зазначив, що держави G7 складуть тут спільну декларацію, "яку потім підтримають окремі країни в дуже конкретних термінах".

Шольц також підтвердив надання Україні пакету допомоги на 700 мільйонів євро.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна отримає запрошення до НАТО, коли "погодяться усі союзники і будуть виконані умови".

Як повідомлялося, Німеччина готує новий пакет військової допомоги Україні на 700 млн євро. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Всі статті