G7 вимагає від РФ негайного повернути Україні контроль над ЗАЕС

Глави МЗС країн Групи семи оприлюднили заяву, у якій вимагають від росії негайно повернути контроль над Запорізькою АЕС Україні. Про це інформує "Європейська правда" 10 серпня з посиланням на заяву, поширену МЗС Німеччини.

"У цьому контексті ми вимагаємо, аби Росія негайно повернула законному суверенному власнику – Україні, повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об'єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації", - йдеться у заяві міністрів G7.

Міністри також додали, що співробітники ЗАЕС, які наразі обслуговують атомну станцію, повинні мати можливість виконувати свої обов'язки у безпеці та без тиску. Крім того, у заяві йдеться, що контроль росії над станцією спричиняє загрозу для регіону.

Також представники G7 оголосили про підтримку зусиль генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо зміцнення ядерної безпеки в Україні.

Вони наголосили на важливості сприяти експертній місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС для розвʼязання питань ядерної безпеки у спосіб, який "поважає повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою".

"Співробітники МАГАТЕ повинні мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх ядерних об’єктів в Україні та безпосередньо і без втручання спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих об’єктів", - додається у заяві.

Як раніше повідомлялося, "Енергоатом" закликав розмістити на Запорізькій АЕС західних миротворців.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті