ФСБшники цькували та били українців на естонсько-російському кордоні - спецслужба Естонії

Поліція безпеки (КаПо) Естонії заявила, що на прикордонних пунктах між Естонією та Росією співробітники ФСБ систематично піддавали цькуванню громадян України, які намагалися вибратися в країни ЄС. Також відомі випадки, коли українців там били. Про це повідомляє Postimees з посиланням на опублікований щорічник КаПо, передає Укрінформ.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року ФСБ розглядала громадян України як потенційних ворогів, які намагаються потрапити в Росію або на тимчасово окуповані РФ українські території і звідти дістатися до країн Євросоюзу або України, пише КаПо у своєму щорічнику.

Крім знущань над українцями на території Росії, переслідування українських громадян посилилося на автомобільних пунктах пропуску Куничина гора і Шумілкіно, на кордоні з Естонією, йдеться у повідомленні.

За словами українців, там з ними проводили «бесіди», що більше нагадували допити, їх змушували заповнювати анкети, перевіряли їхні засоби зв'язку і збирали дані, а також вчиняли побиття з метою отримати відповіді на різні запитання.

Під час огляду людей змушували роздягатися до нижньої білизни, після чого їх фотографували. За словами тих, хто перетинав кордон, ФСБ також робила відеозаписи заяв, які згодом можуть бути використані для «компромату».

Деяких під приводом сфабрикованих порушень на короткий час поміщали до місць утримання арештованих, а також «просили їхньої згоди» на перевірку на детекторі брехні та проводили її.

Також наголошується, що в останні місяці 2023 року ФСБ дедалі частіше почала переслідувати жителів Естонії та інших країн Євросоюзу на прикордонних пунктах, що межують із південно-східною Естонією, також є повідомлення про застосування фізичної сили.

Інформації про застосування фізичного насильства щодо жителів Естонії не надходило, проте місцеві, які відвідали Росію, описували, що вони теж відчули на собі методи тиску, про які розказували українці.

Як повідомлялося, у щорічнику естонської Поліції безпеки (КаПо) торік наголошувалося, що російська ФСБ систематично намагається вербувати українських біженців, які прибувають з Росії в Естонію.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті