Французький суд дозволив російським ухилянтам від мобілізації на війну проти України та дезертирам отримувати статус біженців в країні

Французький національний суд у справах притулку (CNDA) постановив, що росіяни, які ухиляються від мобілізації на війну проти України, а також ті, хто дезертирував, можуть отримати статус біженців у країні. Про це йдеться у повідомленні суду у четвер, 20 липня, - пише DW.

Таке рішення ухвалили на основі європейської директиви від 13 грудня 2011 року, яка передбачає, що статус біженця може бути наданий людині, якій загрожує переслідування або покарання за відмову нести військову службу в разі конфлікту, де можуть бути скоєні воєнні злочини. Згідно з міжнародним правом, "воєнні злочини" визначаються як серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, вчинені проти цивільних  або ворожих комбатантів під час міжнародного або внутрішнього збройного конфлікту.

Суд наголошує, що мобілізація, оголошена президентом РФ Володимиром Путіним 21 вересня 2022 року, була особливо широкою.

"Уникнути військової служби під час часткової мобілізації шляхом проходження альтернативної цивільної служби було неможливо", - постановила французька судова інстанція. Окрім того, мобілізаційних процес в Росії все ще триває і супроводжується численними порушеннями, наголошується у повідомленні суду.

Крім того, у повідомленні зазначається, що ті, хто ухиляється від мобілізації в РФ, піддаються переслідуванню і кримінальному покаранню, яке нещодавно було посилене російським законодавством.

"Усі ці висновки змусили суд постановити, що російський громадянин, призваний у рамках часткової мобілізації від 21 вересня 2022 року або примусового вербування, повинен розглядатися як такий, що був схилений до вчинення, прямо чи опосередковано, воєнних злочинів, враховуючи саму мету часткової мобілізації, неможливість відмови від мобілізаційного наказу та з урахуванням умов, в яких розгортався збройний конфлікт, який ознаменувався масштабним вчиненням воєнних злочинів різними підрозділами збройних сил Росії, чи то на підконтрольних Україні територіях чи на територіях, які нині підконтрольні російській владі", - йдеться у повідомленні суду..

Водночас у суді постановили, що для подання заявки на отримання статусу біженця недостатньо "лише перебувати в запасі". Заявник повинен довести, що він дійсно підлягає військовому обов’язку в контексті часткової мобілізації або примусового призову.

Як повідомлялося, призовний вік у РФ підвищать до 30 років, його нижня межа залишиться 18 років. 

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті