Франція провела випробувальний пуск ракети, здатної нести ядерний заряд

Франція провела перший випробувальний пуск ракети, здатної нести ядерний боєзаряд. Про це написав у мережі X міністр оборони країни Себастьєн Лекорню, - повідомляє ВВС.

Ракета ASMPA-R була запущена без боєголовки з винищувача Rafale під час навчання "над національною територією наприкінці польоту, що зображає ядерний авіанальот", написав Лекорню.

Окремо міністр повідомив, що навчання планувалося давно. Воно відбулося наступного дня після того, як РФ оголосила про початок навчань із тактичною ядерною зброєю в Південному військовому окрузі, що межує з Україною і включає частини її території, анексовані Москвою.

У повідомленні нагадується, що Франція має ядерні сили як повітряного, так і підводного базування. Лекорню зазначив, що навчання було покликане продемонструвати можливості авіаційного компонента сил ядерного стримування.

Найближчими роками Франція планує витрачати 13% свого військового бюджету на свої ядерні сили, зокрема на модернізацію носіїв повітряного базування, пише AFP.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ неодноразово погрожувала ядерною зброєю. Президент Франції Еммануель Макрон неодноразово говорив, що принципово не можна виключати жодних засобів, щоб не допустити перемоги путіна, навіть відправку військ західних країн в Україну.

Як повідомлялося, у парламенті Франції закликали за прикладом Британії дати дозвіл Україні бити французькою зброєю по території РФ.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті