"Франція не пропонувала нічого подібного". У Парижі спростували вигадки Шойгу

Франція не висловлювала "готовності до діалогу" з РФ щодо війни в Україні під час телефонної розмови між міністрами оборони двох країн 3 квітня. Про це агентству "Франс-Прес" заявило джерело у французькому уряді, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що в Москві в середу заявили, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу і його французький колега Себастьєн Лекорню обговорили "потенціал для переговорів щодо конфлікту в Україні" під час телефонної розмови - твердження, яке Париж заперечує.

Несподіваний дзвінок, який, як заявили в Кремлі, був ініційований Парижем, став рідкісним випадком контакту на високому рівні між двома країнами, відносини між якими серйозно ускладнилися після початку війни.

"Було відзначено готовність до діалогу щодо України. Вихідними точками можуть бути ідеї, що базуються на стамбульській мирній ініціативі",- заявили в міністерстві оборони РФ за підсумками дзвінка.

У Міноборони не уточнили, що малося на увазі під цим.

Джерело, близьке до міністра Лекорню, негайно спростувало цю заяву.

"Франція ні приймала, ні пропонувала нічого подібного", - повідомило джерело AFP.

Шойгу також дорікнув Парижу в тому, що Франція припускає можливість відправки західних солдатів в Україну, після того як президент Еммануель Макрон у лютому не відкинув можливість введення військ у країну, що зазнала російської агресії.

"У зв'язку із заявами Єлисейського палацу про направлення французького контингенту в Україну Сергій Шойгу зазначив, що, якщо вони були б реалізовані на практиці, це створило б проблеми для самої Франції", - йдеться в російській заяві.

Як повідомлялося, міністр оборони Франції Лекорню зателефонував Шойгу вперше з осені 2022 року.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті