Фотографом року за версією The Guardian став українець Євген Малолєтка

Український фотограф Євген Малолєтка був обраний найкращим фотографом 2022 року за версією видання The Guardian. Про це 23 грудня повідомляє сайт видання.

"Він не думав двічі, бо знав, що має повернутися до рідної країни. До середини січня, Малолєтка вже працював у Харкові та на Донбасі на замовлення Associated Press – там було зафіксовано зростання напруги серед російських проксі", - повідомляє видання.

Зазначається, що коли ризик розгортання війни значно зріс, команда Associated Press виїхала до Маріуполя. Окрім Малолєтки, до цієї команди увійшли Мстислав Чернов та Василиса Степаненко. Вони прибули до міста за годину до повномасштабного вторгнення.

Протягом 20 днів Євген разом із колегами фіксував військові злочини Росії. Однак у результаті їм довелося виїхати, оскільки окупанти почали цілеспрямовано шукати фотографів.

У виданні зазначають, що після Маріуполя Євген Малолєтка продовжив працювати у "гарячих точках" цієї війни. Зокрема, він працював у Харкові, Херсоні та Ізюмі.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що український письменник Жадан отримав європейську премію за захист демократичних цінностей.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Всі статті