Фіцо закликав європейців не малювати повітряні замки: "Росія ніколи не віддасть Крим і не піде з Донецька та Луганська"

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив членам комітету парламенту з європейських справ, що Росія не поверне окуповані нею Крим і Донбас Україні. Про це пише словацька преса, - повідомляє "ЄП".

За словами Фіцо, визнання принципу територіальної цілісності у випадку України є лише теорією міжнародного права, і будь-який мир коштуватиме дорого, а росіяни виграють у військовому плані.

"З точки зору міжнародного права, кожен із нас визнає територіальну цілісність іншої країни, суверенітет, непорушність кордонів. Це хороша теорія міжнародного права. Але... росіяни ніколи не віддадуть Крим, ніколи не підуть із Донецька і Луганська", - сказав Фіцо.

Він також висловив думку, що Україна не має військового потенціалу і військової сили у протистоянні з РФ, наводить його слова видання ČTK.

"У неї немає військового рішення і ніколи не буде. Буде тільки на 100 тисяч більше загиблих з одного боку і з іншого. Єдине, що може допомогти, це якщо втрутиться НАТО, а це Третя світова війна", - вважає Фіцо.

Прем'єр Словаччини знову виступив за припинення воєнних дій в Україні і сказав, що учасники переговорів можуть запропонувати, наприклад, запровадження особливого статусу для контрольованих РФ районів Східної України, а потім провести референдум щодо їхнього майбутнього.

"Ви можете малювати повітряні замки, але росіяни не збираються відступати, це їхнє", - заявив Фіцо.

Як повідомлялося, прем'єр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна виступає проти вступу України в НАТО, і пообіцяв перешкоджати цьому процесу, коли прийде час. 

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті