Фінські міністри бойкотують очолені Угорщиною неформальні зустрічі ЄС через візит Орбана до РФ

Фінляндія не братиме участь у неформальних зустрічах Європейського Союзу на рівні міністрів і політичних держсекретарів, які проходитимуть під керівництвом Угорщини як головуючої країни Ради ЄС через поведінку Будапешта, зокрема візит премʼєра Віктора Орбана до РФ у липні. Про це повідомляє "Еспресо"  з посиланням на Yle.

Зазначено, що фінський урядовий комітет вирішив, що замість міністрів чи державних секретарів на неформальні зустрічі ЄС, організовані Угорщиною, Гельсінкі відправлятиме державних службовців.

Уряд Фінляндії пояснив своє рішення відповіддю на поведінку Угорщини під час її головування в Раді Європейського Союзу. Зокрема в цей час Орбан 5 липня відвідав Москву й зустрівся з російським диктатором Володимиром Путіним.

"Угорщина вагалася, виступаючи за підтримку ЄС України в її захисті від Росії, тоді як її прем'єр-міністр Віктор Орбан розпочав головування, з візитів до Росії та Китаю, які не були дозволені ЄС", - додає видання.

Водночас у матеріалі зауважили, подібні заходи планують вжити й інші країни Північної Європи й Балтії.

Як повідомлялося, ЄК вивчає рішення Угорщини позбавити соцвиплат українських біженців з районів, яких не торкнулася війна. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
11.02.2026
16:00

«Прийняття України до Євросоюзу означатиме кінець усьому». Російські ЗМІ про Україну

Реальність така, що мирний процес сьогодні знаходиться в глибокому глухому куті і виходу з нього в короткостроковій перспективі не проглядається»
Луганськ
10.02.2026
18:21

Ми - невдячні. Луганський щоденник

Стара людина з цим точно не впорається. Світ змінюється надто швидко — він не для старих. Не для слабких. І, як не дивно, у соцмережах не дякують за нові доріжки, зате нарікають на нові тарифи, на надто стрімкі зміни, на світ, який часто виявляється...
Країна
09.02.2026
16:00

Бути українцем в РФ… Продовження історії ув'язненого за "держзраду й заклики до тероризму" Геннадія Артеменка

Етнічного українця, громадянина РФ Геннадія Артеменка в Росії відправили до колонії на 18 років – по суті, за листівки з закликом до миру й спілкування українською мовою.
Всі статті