Фінляндія в ніч на 30 листопада закриє останній пункт пропуску на кордоні з росією

Фінляндія закриє останній пункт пропуску на кордоні з росією в ніч на 30 листопада. Про це заявив прем'єр країни Петтері Орпо, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на видання Helsingin Sanomat.

За словами Петтері Орпо, заходи діятимуть до 13 грудня. 

Зазначається, що тепер біженці зможуть подати заяву на надання притулку тільки в аеропортах і прикордонних переходах водного транспорту. Рішення не торкнеться залізничного сполучення в населеному пункті Вайніккала, відповідно, вантажні перевезення будуть продовжені. 

Орпо зазначив, що нелегальне проникнення мігрантів у країну триває. "Йдеться про вплив Росії, і ми цього не приймаємо. Короткострокове повне закриття східного кордону - необхідний і пропорційний захід, покликаний це зупинити", - сказав він. 

Зі свого боку міністр внутрішніх справ Марі Рантанен заявила, що рішення ухвалили з метою "захисту національної безпеки" країни. 

24 листопада влада Фінляндії оголосила про тимчасове закриття всіх КПП на кордоні з РФ, за винятком найпівнічнішого - "Райя-Йоосеппі", розташованого за 250 км від Мурманська. Пізніше Орпо допустив закриття і цього пункту, якщо з російського боку не припиниться потік біженців із країн Африки та Близького Сходу. 

Раніше повідомлялося, що Фінляндія не бачить сенсу в переговорах з Росією щодо ситуації на кордоні.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті