Фейковий «Міжнародний громадський трибунал» поширив чергову брехню про вчинену ЗСУ «різанину в Селидовому»

Так званий «Міжнародний громадський трибунал» поширив чергову брехню про вчинену ЗСУ «різанину в Селидовому». Інформацію про це активно розганяють російські ЗМІ.

Вони цитують заяви головного «обвинувача», голови фейкового трибуналу Максима Григор'єва.

«Коли ми приїхали до Селидового, місто було заповнене тілами розстріляних мирних громадян... Серед убитих більшість жінок і людей похилого віку... Людей вбивали пострілом у голову та шию... Злочини в Селидовому вражають своєю жорстокістю, це абсолютна різанина, звірства», - заявив він.

За словами Григор'єва, у «трибуналу» є відеозаписи, «як ми оглядали тіла», які були передані правоохоронним структурам. При цьому він не продемонстрував жодної фотографії або відео, які підтвердили б його слова. «голова» також не уточнив, чому російські правоохоронці самостійно не зафіксували факти нібито масового вбивства мирних мешканців, а “в повному обсязі” працюють із наданими якимось “громадським трибуналом” матеріалами. 

Не логічною виглядає його заява про те, що українські солдати вбивали жителів Селидового на очах у їхніх родичів, тобто з незрозумілої причини залишали свідків. Суперечать одне одному й «уточнення» про спосіб розправи. В одному місці Григор'єв уточнює, що солдати ЗСУ вривалися в будинки і стріляли впритул, потім з'ясовується, що «в Селидовому працювали снайпери».

Зі слів «голови трибуналу» випливає, що головним «доказом» злочинів ЗСУ є не зрозуміло кому і як надані свідчення «свідків». «Люди розповідають, як на їхніх очах розстрілювали на вулицях, вривалися в багатоповерхові будинки...», - акцентує увагу Григор'єв. 

Як повідомлялося раніше, за півтора місяця після окупації ЗС РФ Селидово російськими силовиками або пропагандистами не було представлено жодного верифікованого доказу злочинів ЗСУ проти мирного населення. Натомість в інформаційний простір регулярно вкидають дезінформацію, що дискредитує Україну, побудовану на нібито «свідченнях очевидців».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті